Alışveriş Güvenliği

Alış-Veriş Güvenliği ve SSL Sertifikası
Sitemizde kredi kartınızla yapacağınız tüm alış-verişleriniz Geotrust RapidSSL sertifikasıyla güvence altına alınmıştır. Kart bilgileriniz 128 bit koruma ile şifrelenerek iletilmektedir. SSL (Secure Soket Layer) bağlantısının durumda aktif olduğunu, sipariş işlemleri sırasında kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfamıza geçtiğiniz sırada, tarayıcınızın adres çubuğunun hemen yanında görüntülenecek olan kilit simgesinden anlayabilirsiniz.
 
egitimse.com.tr da Kredi Kartları Güvenliği Nasıl Sağlanır?
egitimse.com.tr, mağazasından alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini, ilk planda tutmaktadır. Bu amaçla kurulmuş, verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin kontrolünü gerçekleştiren bir Kredi Kartları Sahtekarlığı Departmanı mevcuttur. Bu yüzden, egitimse.com.tr dan ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için bu bilgilerin kontrolü ve gerekirse kredi kartı sahibi müşterilerle irtibata geçilmektedir.

egitimse.com.tr, Türkiye'nin en güvenli ve yaygın online ödeme altyapısına sahip bankalarının e-ticaret Sanal POS sisteminin yanısıra sitesinde belirtmiş olduğu seçkin bankaların Sanal POS'larını da kullanmaktadır.

egitimse.com.tr, hiçbir şekilde kart bilgilerinizi ve şifrenizi kayıt etmez yada saklamaz. Bu nedenle her siparişte kart bilgilerinizle şifrenizi tekrar girmenizi ister. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi mümkün olmaz ve engellenmiş olur. Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfada tarayıcınızın adres çubuğunun hemen yanında görüntülenecek olan kilit simgesi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.
 
egitimse.com.tr Kullanıcı Güvenliği ve Gizliliği
Tüm sistem web tabanlı olduğundan kullanıcıların zahmetsizce tanınması ve veri güvenliğinin hızla onaylanabilmesi için kullanıcıların web tarayıcılarına "cookie" adı verilen veriler gönderilmekte ve müşteri bilgisayarlarında saklanan bu cookieler belli aralıklarla güncellenerek optimal sistem performansı sağlanmaktadır.
 
Veri Güvenliği
Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır. Kanunlar gereği Müşteri T.C Kimlik numarasının, düzenlenecek fatura üzerine yazılması gerektiğinden, sipariş anında talep edilir.

egitimse.com.tr, kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.
 
Veri Paylaşımı
egitimse.com.tr, yukarıda sözü edilen kişisel içerikli bilgiler dışındaki genel kullanıcı bilgilerini, sunduğu hizmetleri daha verimli kılmak ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutabilmek amacıyla analiz ederek yorumlamak ve seçkin iş ortakları ile paylaşmak hakkını saklı tutar. Ayrıca kullanıcılar onay verdikleri takdirde bu bilgiler egitimse.com.tr tarafından değerlendirilerek ürün güncellemeleri, indirim duyuruları ve özel teklifler amacıyla kullanılabilir.
 
Online Alışverişlerde Önemli Güvenlik Uyarıları  
Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin.

Sizden sadece bilgi amaçlı kredi kartı numarası ve geçerlilik tarihi soran sitelere asla bu bilgileri vermeyin. Online satış mağazamız egitimse.com.tr, müşterilerinden hiçbir zaman bilgi amaçlı da olsa bu tip bilgiler ve şifre istemez, bizim adımıza istendiğini anladığınız durumda lütfen müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla hemen irtibata geçiniz.

Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekarlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekarları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size birşey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin.  

İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Gerçek olamayacak kadar abartılı öneri ve açıklamalarda bulunarak satış yapan sitelerde bu açıklamalara inanarak kredi kartınızı kullanmayınız.  

Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan siteleri tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İnternet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyid edin.  
 
egitimse.com.tr da Haklarım
egitimse.com.tr, internet mağazası olarak tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda, egitimse.com.tr, alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ithalatçı, üretici, ürün ve servis kaynaklı her türlü sorunu Garanti ve İade Şartları çerçevesinde açıklanmış şekliyle titizlikle değerlendirerek sizi doğru noktaya yönlendirmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulması için çaba harcamaktadır.